Technologia

Zalety oświetlenia LED w Twoim domu i miejscu pracy.

0

Diody LED szturmem zdobyły rynek oświetlenia konwencjonalnego z wielu powodów, m.in. dzięki dłuższej żywotności, niższemu zużyciu energii i mniejszym wymaganiom konserwacyjnym. Szacuje się, że do 2030 r. oświetlenie LED pozwoli zaoszczędzić 190 terawatogodzin energii elektrycznej rocznie, co daje ogromną sumę 15 miliardów dolarów.
Coraz więcej zarządców obiektów decyduje się na modernizację systemów oświetleniowych z wykorzystaniem diod LED, takich jak okapy LED w kuchni lub salonie, ze względu na ich zalety we wszystkich miejscach w domu, w porównaniu z tradycyjnymi technologiami.

Efektywność energetyczna.

Oświetlenie LED zużywa około 50 procent mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki, świetlówki i halogeny, co daje znaczne oszczędności kosztów energii, zwłaszcza w pomieszczeniach, w których oświetlenie jest włączone przez dłuższy czas, takich jak kuchnia.
Diody LED kierują światło w określonym kierunku, w przeciwieństwie do tradycyjnych żarówek, które emitują światło i ciepło we wszystkich kierunkach. Ta kierunkowa zdolność oświetleniowa zmniejsza straty światła i energii.

Dłuższa żywotność.

W przeciwieństwie do oświetlenia żarowego, diody LED nie “gasną” ani nie ulegają awarii, po prostu z czasem przygasają. Oczekiwana żywotność wysokiej jakości diod LED wynosi od 30.000 do 50.000 godzin lub nawet dłużej, w zależności od jakości lampy lub oprawy.
Typowa żarówka żarowa wytrzymuje tylko około 1000 godzin, podczas gdy porównywalna świetlówka kompaktowa od 8000 do 10 000 godzin. Dzięki dłuższej żywotności, diody LED mogą zmniejszyć koszty robocizny związane z wymianą żarówek w obiektach komercyjnych.

Niska temperatura.

Diody LED uwielbiają zimno w przeciwieństwie do świetlówek. W niskich temperaturach do świecenia świetlówek wymagane jest wyższe napięcie i zmniejsza się strumień świetlny. I odwrotnie, wydajność diod LED wzrasta wraz ze spadkiem temperatury pracy.

Wytrzymałość.

Bez żarników i szklanych obudów, diody LED są odporne na stłuczenia i w dużym stopniu na wibracje i inne uderzenia. Tradycyjne oświetlenie jest zazwyczaj umieszczone w szklanej lub kwarcowej obudowie, która może być podatna na uszkodzenia.
W przypadku diod LED nie stosuje się szkła, lecz montuje się je na płytce drukowanej i łączy lutowanymi przewodami, które mogą być podatne na bezpośrednie uderzenia, ale nie bardziej niż telefony komórkowe i podobne małe urządzenia elektroniczne.

Natychmiastowe włączanie.

Większość świetlówek nie zapewnia pełnej jasności zaraz po włączeniu, a wiele z nich potrzebuje trzech minut lub więcej, aby osiągnąć maksymalny strumień świetlny. Diody LED natomiast włączają się na 100 procent jasności niemal natychmiast i bez opóźnień. Może to być korzystne po przerwie w dostawie prądu lub za każdym razem, gdy pracownicy otwierają budynek we wczesnych godzinach porannych, gdy na zewnątrz jest jeszcze ciemno.

You may also like

Comments

Comments are closed.