Ciekawostki

Wybijaki do otworów – CraftPoint

0
wbijak kaletniczy

Praca ze skórą jest bardzo szlachetnym, ale trudnym zajęciem. Są pewne czynności i schematy, które powtarza się do znudzenia. Jednak mimo wszystko praca kaletnicza daje ogrom możliwości. Są tutaj nieskończone opcje, które można wykonywać każdego dnia. Aby czerpać jak najwięcej przyjemności z pracy kaletniczej jednocześnie zapewniając efektywność swojej pracy warto jest zakupić pewne niezbędne narzędzia służące podczas pracy. Jedne z narzędzi są niezbędne, a drugie przydatne. Z pewnością do tej pierwszej grupy można zaliczyć wybijaki do otworów. CraftPoint oferuje ogromną gamę wybijaków do otworów zbudowanych w różny sposób.

Wybijaki do otworów w skórze – jak to działa?

Wybijaki do otworów w skórze są wykorzystywane podczas procesu szycia. Bardzo ważnym elementem jest odpowiednie przygotowanie skóry do szycia. Wybicie otworów w skórze jest jednym z pierwszych czynności w tym procesie. Wybijaki do otworów w skórze gwarantują bezpieczeństwo dla nici. Bez wybijaków nić wraz z igłą musiałaby przebijać się przez gruby, skórzany materiał stwarzając duże ryzyko utworzenia swojej struktury i pogorszenia jakości całego projektu. Wybijanie otworów w skórze jest szybkie i proste. Należy jedynie ustawić sobie odpowiednią, pożądaną ilość otworów, które będą oddalone o taką samą odległość. Następnie w dane miejsce przykłada się dany wybijak i używając specjalnego młotka jednym, płynnym ruchem uderza się w jego przeciwległą do skóry końcówkę. Ze skóry wypada okrągły skrawek, a działanie samego wybijaka można porównać do działania dziurkacza.

Sprawdź: wybijaki do otworów – CraftPoint

Wybijaki do otworów w skórze znajdują się w różnych kompozycjach w zależności od indywidualnych potrzeb danego kaletnika. Bardzo często stosowane są wybijaki z większą liczbą oczek. Oferta sklepu CraftPoint przedstawia wybijaki zbudowane z jednego, dwóch, trzech, a nawet czterech otworów. Oznacza to, że jednoczesnym uderzeniem młotka można wybić nawet do czterech otworów na raz! Jest to bardzo wygodne i zapewnia precyzję wykonywania ruchów poprzez perfekcyjne ułożenie otworów w prostej linii. Wybijaki najczęściej zbudowane są z metalu i dostępne są w zestawach po kilka sztuk. Mimo wszystko można znaleźć również wybijaki uniwersalne zbudowane z drewna i posiadające wymienne końcówki.

Podsumowanie

Wybijanie otworów w skórze jest jednym z najważniejszych procesów, które wykonuje się w trakcie pracy kaletniczej. Jest to związane z faktem, że praktycznie każde dzieło – niezależnie od tego jakie by nie było związane jest z łączeniem materiałów skóry za pomocą nici. A do tego potrzebne są wybijaki do otworów…

You may also like

Comments

Comments are closed.