Budownictwo

Wkład do balii ogrodowej – jaki wybrać?

0

W Polsce rozwija się obecnie moda na balie ogrodowe. Drewniane wanny stają się coraz częstszym elementem wyposażenia przydomowych ogrodów. Wysokiej jakości balia pozwala na wspaniały relaks przez cały rok. Kąpiel w beczce zapewnia również wiele korzyści zdrowotnych. Na funkcjonalność wanny wpływa znajdujący się w środku wkład. Sprawdź, jaki wkład do balii ogrodowej wybrać.

Balia wykonana w całości z drewna

Na rynku można znaleźć balie wyposażone w różne rodzaje wkładów, a także modele bez wkładów, wykonane w całości z drewna. Beczka drewniana jest w pełni naturalna. To idealne rozwiązanie dla osób, które cenią ekologiczne rozwiązania. Wybierając tę opcję, koniecznie zwróć uwagę na rodzaj drewna, z jakiego wykonano balię. Ważne jest bowiem, by w modelach tych zastosowano najwyższej klasy drewno o doskonałych parametrach. Najlepszym wyborem jest ThermoWood®, czyli naturalne drewno poddane specjalistycznej obróbce termowania, dzięki czemu zyskuje wyjątkowe właściwości – staje się odporne na wilgoć, pleśń oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Warto o tym pamiętać, ponieważ zwykłe drewno często niestety pęcznieć pod wpływem wody, a nawet przeciekać. Dzieje się tak zwykle w sytuacjach, gdy beczka długo stała sucha i nieużywana. Może ona na początku delikatnie przeciekać, jednak po krótkim czasie, gdy drewno napęcznieje, przeciekanie i zacieki powinny zniknąć, co jednak nie zawsze następuje.

Fińskie balie ogrodowe z wkładem plastikowym

Alternatywą dla balii z drewna są fińskie balie ogrodowe wyposażone we wkłady plastikowe. Choć ujmują one nieco naturalności beczki, to mają też wiele zalet, które przeważają za ich wyborem. Przede wszystkim więc są w 100% wodoszczelne. Nie musisz się zatem obawiać kłopotliwych zacieków wpływających na estetyczny wygląd i użyteczność balii.

Zaletą tego rozwiązania jest też większa higieniczność i łatwe utrzymanie wkładu w czystości. W baliach drewnianych pod ławkami czy poszczególnymi deskami mogą gromadzić się zanieczyszczenia, które niełatwo usunąć. Wkłady plastikowe mają idealnie gładkie powierzchnie, bez żadnych zakamarków i wnęk, co sprawia, że ich utrzymanie w czystości jest znacznie łatwiejsze. Na przykład, fińska balia ogrodowa Family 170 dostarczana przez firmę Vingberg to wysoce praktyczna wanna zapewniająca nie tylko przyjemną, ale i higieniczną kąpiel. Balię wyposażono w najlepszej jakości wkład plastikowy, który łatwo wymyć. Wkład ten cechuje się ponadto znakomitą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. To wpływa na znakomitą funkcjonalność balii. Atutem tego modelu jest ponadto możliwość doboru zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego koloru urządzenia. Dzięki temu możesz w pełni dostosować wygląd beczki do swojego gustu i potrzeb.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Budownictwo