Budownictwo

Schody drewniane – ponadczasowy efekt

0
schody

Praktyczne wykończenie wnętrz powinno iść w parze z estetyką. Najwyższej jakości drewno, stanowiące materiał, z którego wykonywane są schody sprawdza się w nowocześnie i klasycznie urządzonych wnętrzach. Profesjonalny projekt i wykonanie schodów w budynkach mieszkalnych i komercyjnych jest zadaniem, realizowanym indywidualnie. Wśród szerokiego wyboru rodzajów schodów drewnianych oraz sposobów ich aranżacji z pewnością wybierzesz idealne na miarę swoich potrzeb. 

Schody drewniane Kraków – indywidualny projekt, profesjonalna realizacja

Ponadczasowe, a zarazem podążające za zmieniającymi się trendami wnętrzarskimi schody z drewna wykonywane są z twardych, odpornych na uszkodzenia gatunków rodzimych: dąb i jesion oraz z ponad dwudziestu do wyboru gatunków drewna egzotycznego. Na terenie Krakowa oraz południowej części Małopolski realizowane są indywidualne wyceny i pomiary oraz terminowe realizacje. Firma https://www.pimex.pl/produkty/schody-drewniane oferuje schody z drewna, tarasy drewniane oraz pergole tarasowe. W asortymencie drewnianych schodów znajdują się propozycje na konstrukcjo drewnianej lub stalowej, posiadające całość wykonania w drewnie, schody obłożeniowe na konstrukcję betonową oraz nowoczesne połączenia drewna z metaloplastyką, stalą i szkłem. Doskonale prezentują się w staranie zaaranżowanych wnętrzach, zarówno tych niedużych jak i przestronnych. Drewniane schody można wykonać w formie jednobiegowej, zabiegowej, a także dwubiegowej z podestem. 

Schody dywanowe oraz minimalistyczne, ażurowe schody z drewna do stylowych wnętrz

Niezwykle modne, nowocześnie i minimalistycznie prezentujące się schody dywanowe posiadają taką samą grubość materiału wykonania stopni i podstopnic. Realizowane są bez widocznego kapinosa, dzięki czemu widoczne z góry sprawiają wrażenie rozłożonego dywanu. Efektowne, zachwycające prostotą drewniane schody dywanowe wykonywane są w najbardziej luksusowych wnętrzach oraz w budynkach, w których istotne są szczegóły wyposażenia. Stylowe schody drewniane często wykonywane są również w wersji drewnianych stopni z podstopnicami, realizowanymi z innego materiału (najczęściej ze szkła lacobel lub płytek ceramicznych, rzadziej z płyt gipsowych).

Najmodniejsze aranżacje schodów drewnianych

Wśród najmodniejszych obecnie rodzajów schodów drewnianych są przede wszystkim samonośne schody z drewna oraz pasujące uniwersalnie do wielu wnętrz stopnie drewniane z białymi podstopnicami, wykonanymi z innego materiału. Drewno można lakierować lub bejcować na dowolny kolor, jednak obecnie poza bielonymi najczęściej wybierane są naturalne jego odcienie. Warto zwrócić uwagę na balustrady oraz poręcze, realizowane wraz ze schodami drewnianymi. Modne obecnie typy to przede wszystkim minimalistyczne poręcze, wykonane ze stali, metalu lub drewna. Minimalistyczny efekt uzyskuje się poprzez zastosowanie w nich szkła. Wybierając odcień schodów drewnianych i poręczy kształtujemy wygląd pomieszczenia. Warto dopasować je do kolorystyki okien i drzwi wewnętrznych. 

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Budownictwo