Ciekawostki

Roboty kuchenne. Dwa główne typy.

0

Innowacje technologiczne sprawiły, że roboty kuchenne są doskonałym pomocnikiem dla każdego stylu życia. Odkryj wszystko, co to małe urządzenie może dla Ciebie zrobić i dowiedz się, jak wybrać to, którego potrzebujesz.

Tempo życia bardzo się zmieniło, a nowe roboty kuchenne pojawiły się, aby zapewnić odpowiedzi na nowe codzienne potrzeby w czymś tak podstawowym jak gotowanie i jedzenie dobrze w domu. Ułatwiają one żmudne czynności, takie jak krojenie, siekanie, tarcie, rozdrabnianie i mielenie. Albo dają nam to, co najlepsze w tradycyjnym gotowaniu, pieczeniu, a nawet wyrabianiu ciasta na chleb za naciśnięciem jednego przycisku.

Co to są roboty kuchenne? 2 główne typy.

Wśród różnorodnych robotów kuchennych dostępnych na rynku możemy wyróżnić dwie główne kategorie w zależności od głównej funkcji, jaką spełniają.

1. Roboty mieszające.

Znane również jako miksery, są ulepszoną wersją tradycyjnego miksera ręcznego lub szklanego. Składają się one z napędzanej silnikiem stopy, składanego ramienia i dużej, wyjmowanej misy. Zazwyczaj zawierają one trzy podstawowe wymienne przystawki; bicze do ubijania i ubijanie, łopatkę do mieszania i mieszania oraz hak do ugniatania. Roboty te są głównie wykorzystywane do zadań związanych z ciastem i pieczeniem, chociaż są również bardzo przydatne do ubijania jaj i innych mieszanek do pikantnych potraw. Dodatkowo mogą one rozszerzyć swoje funkcje o akcesoria takie jak maszynka do mielenia mięsa, maszynka do makaronu czy maszynka do lodów.

2. Roboty do gotowania.

Kategoria ta obejmuje tak zwane roboty wielofunkcyjne, które posiadają już własne systemy gotowania poprzez zastosowanie temperatury do żywności. Te najbardziej zaawansowane zawierają wysoce zautomatyzowane programy, dzięki którym możemy niemal całkowicie zapomnieć o procesie, a inne pozwalają na bardziej szczegółową kontrolę każdego etapu receptury. W zależności od modelu, posiadają one funkcje przygotowywania składników (siekanie, tarcie, mielenie, ubijanie, mieszanie) oraz różne akcesoria, które jeszcze bardziej zwiększają ich wszechstronność (parowar, maszynka do mielenia mięsa itp.).

Obie kategorie robotów kuchennych są doskonale kompatybilne w tym samym domu, ponieważ spełniają różne funkcje. Jeśli jednak szukasz urządzenia, które pomoże Ci gotować więcej i lepiej w domu, przyrządzając wszelkiego rodzaju potrawy na każdą okazję, szybko i łatwo, potrzebujesz robota kuchennego z funkcją gotowania.

You may also like

Comments

Comments are closed.