Ciekawostki

Nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne szaf wnękowych do pokoju

0

Zawsze należy starać się, by nie marnować użytecznej przestrzeni, a wykorzystanie ścian i wysokości to doskonałe rozwiązanie na umieszczenie w pokoju dziecka nowoczesnej szafy wnękowej.

Szafa wnękowa w pokoju dziecięcym zapewnia wygodne umieszczenie modułów wzdłuż ścian i do góry. W ten sposób przestrzeń poniżej, normalnie zajęta przez gabaryty szafy, może być wykorzystana do umieszczenia innych mebli, takich jak na przykład łóżko.

Nie bez powodu szafy wnękowe, które czasami określa się jako szafy z przesuwanymi drzwiami lub szafy pod zabudowę, nadają się do urządzania niewielkich przestrzeni lub większych pokoi dziecięcych, w których można w inteligentny i funkcjonalny sposób wykorzystać całą dostępną przestrzeń.

W porównaniu z niedawną przeszłością obecnie można wybierać różne kombinacje szaf wnękowych, wykorzystując ich funkcjonalność i kontrasty kolorystyczne, aby nadać otoczeniu szczególnej osobowości.

Dodatkowo, jak zawsze, istnieje możliwość doboru wewnętrznych akcesoriów w celu lepszej organizacji tego typu szafy.

Aby urządzić pokój dziecinny z szafą wnękową, można wybierać spośród dwóch typów:

konstrukcja narożna idealna do małych pomieszczeń, w których przydatne jest również użycie narożników w celu optymalizacji przestrzeni,

konstrukcja liniowa odpowiednia do większych pomieszczeń, w których istnieje możliwość wstawienia szafy wzdłuż jednej ściany.

Te typy są pomyślane jako prosty punkt wyjścia, ponieważ istnieje wiele kombinacji, które można dodatkowo stworzyć, wykorzystując zalety oferowanych przez producentów i sprzedawców nowoczesnych szaf do zabudowy.

Wykorzystując wysokość ścian, podwaja się dostępną przestrzeń, gdzie można zorganizować pokój dziecięcy z maksymalnym komfortem i zagwarantować dziecku codzienny porządek.

W zestawach takich szaf do pokoju dziecięcego można znaleźć szafę z przesuwanymi drzwiami, która stanowi centrum całego otoczenia. W zasadzie w tego rodzaju szafie wszystkie podstawowe elementy meblowe są zawarte w jej konstrukcji.

Taka szafa do zabudowy stanowi zestaw zamkniętych i pojemnych modułów na dwóch ścianach i zamknięta jest z jednej strony regałem, a z drugiej terminalem składającym się z półek i wieszaka na ubrania, przydatnym do przechowywania kurtki po powrocie ze szkoły.

Oprócz łóżka, pod tą szafą wnękową, jest wystarczająco dużo miejsca, aby wstawić biurko i zorganizować wygodny kącik do nauki.

Wśród szaf wnękowych można znaleźć również taką, która jest bez wątpienia jedną z najbardziej oryginalnych i funkcjonalnych. W proponowanej przez projektantów kompozycji strona regałowa zamyka szafę, nadając jej szczególny efekt estetyczny, nie obciążając przy tym konstrukcji i nie utrudniając dostępu do światła.

Ponadto, dzięki swoim rozmiarom, ten model szafy do pokoju dziecięcego zapewnia maksymalną przestrzeń i oferuje pomysłowy sposób na optymalizację przestrzeni. W rzeczywistości za wezgłowiem łóżka znajduje się schowek wyposażony w uchylne drzwi, idealny do przechowywania zabawek, poduszek czy pościeli.

W tym rozwiązaniu biurko można odłączyć od konstrukcji szafy, które składa się z dużego brzozowego blatu, wspartego z jednej strony na lakierowanych nogach, a z drugiej na trzy szufladowej komodzie z otwartą komorą. Są to detale, które służą do stworzenia prostego, ale wygodnego miejsca do nauki.

You may also like

Comments

Comments are closed.