Zdrowie

Najlepsze metody na popękane pięty

0

Chyba każdemu z nas zdarzyło się już kiedyś zmagać z problemem popękanych pięt. Ta dolegliwość niestety lubi do nad powracać. Nawet jeśli raz sobie z nią poradzimy, wykorzystując najlepsze sposoby na popękane pięty, istnieje spore ryzyko, że już za kilka tygodni stan naszej skóry znów się pogorszy. A co wtedy? Wtedy powinniśmy już wytoczyć cięższe działa. Zamiast kupować kolejne kremy do stóp, spróbujmy wykorzystać w leczeniu samą naturę. Ona też może nam naprawdę skutecznie pomóc.

Przede wszystkim przekonajmy się do stosowania różnego rodzaju ziół. Są one czymś wspaniałym dla naszego wyglądu, bo nie dość, że regenerują naszą skórę, to przy okazji ich zapach korzystnie wpływa na nasz stan psychiczny – a gdy czujemy się lepiej, cała nasza prezencja ulega wyraźnej przemianie. Koniecznie sięgajmy więc po zioła. Zapłacimy za nie grosze, a stworzymy z nich wiele fantastycznych mikstur pielęgnacyjnych. Wspaniałą lecznicą i relaksującą kąpiel przygotujemy sobie chociażby z mieszanki rumianku, nagietka, krwawnika oraz kozieradki. Połączmy te składowe i dodajmy je do wanny wypełnionej ciepłą lub gorącą wodą. Taka lecznica kąpiel powinna trwać około piętnastu minut. Róbmy ją sobie przynajmniej raz w tygodniu. Skóra naszych stóp na pewno nam za to podziękuje.

Gdybyśmy spojrzeli na babcine sposoby na popękane pięty, wśród nich na pewno znaleźlibyśmy patent polegający na zastosowaniu octu jabłkowego. Produkt ten nie jest wyłącznie artykułem spożywczym. Od dawien dawna stosuje się go i do nabłyszczania włosów, i to regenerowania skóry. Ocet jabłkowy ma świetne właściwości antybakteryjne, a przy okazji potrafi też nawilżyć skórę i ją dogłębnie zregenerować. Nigdy jednak nie nakładajmy go bezpośrednio na skórę pięt. Wcześniej wymieszajmy go z ciepłą wodą i przelejmy taką miksturę do dużej miski lub wanny. Moczmy w niej stopy przez przynajmniej dwadzieścia, a najlepiej trzydzieści minut. Gdy kąpiel zostanie już zakończona, pamiętajmy, by przetrzeć pięty pumeksem lub tarką.

You may also like

Comments

Comments are closed.