Podróże

Mały, ale funkcjonalny plecak łowiecki

0
plecak łowiecki

Myśliwi co rusz tkwią przed alternatywą: gdzie zapakować naboje? Czy zabrać chleb na podchód? Gdzie schować termos? Łowieckie typowe toboły albo są nieduże i nieporęczne, albo uciążliwe w transportowaniu. Coraz więcej aktywnych myśliwych bierze się zatem po plecak myśliwski.

Myśliwi co rusz tkwią przed alternatywą: gdzie zapakować naboje? Czy zabrać chleb na podchód? Gdzie schować termos? Łowieckie typowe toboły albo są nieduże i nieporęczne, albo uciążliwe w transportowaniu. Coraz więcej aktywnych myśliwych bierze się zatem po plecak myśliwski.
Plecak na polowania – pojemny i wygodny.
Na konkretne polowania stosują pokaźnych, lecz dobrze wyprofilowanych plecaków ekspedycyjnych, z pomocniczymi funkcjami przystosowanymi do łowiectwa czy wypraw nad wodę. Ale co wziąć ze sobą, jeśli planujemy wypad na krótki wypad, lub nocną zasiadkę, bez potrzeby ciągnięcia za sobą całego rynsztunku? Wtenczas pomoże nam firma Marsupio! Włoscy projektanci skupili się wyłącznie na preferencjach łowców, na ich praktykach, swoistych różnych rodzajów łowach. Dla tych, którzy zamieszkują w otoczeniu swego łowiska i mogą wyskoczyć na łowy tuż po obowiązkach, zaprojektowali model Suede 18 PF – nieduży plecaczek z licznymi, przydatnymi funkcjami.
Rozpocznijmy od samego wierzchu: materiał, z którego stworzono plecak, to nowoczesna atrapa skóry zamszowej, wyprodukowana z włókien poliestrowych. Materiał jest lekki, wodoodporny, odporny na uszkodzenia mechaniczne i przetarcia. Jest bezproblemowy w usuwaniu brudu, szybko schnie i nie odkształca się na panującą wilgoć czy zmienną temperaturę. „Plecy” wyprodukowano w technologii OVAL BACK SYSTEM, który jest wyprodukowany z oddychającego i wyjątkowo zwiewnego surowca, ulepszającego przewiewność pleców. Napowietrzające kanaliki pomagają rozprowadzić ciepło równomiernie na plecach, gwarantując bardzo dobrą cyrkulację powietrza obejmującą całe plecy. To sprawia, iż plecak przyda się osobom polującym czynnie, ciężko pracującym fizycznie i skłonnych do intensywnego pocenia się.
Front plecaka tworzy uniwersalna kieszeń: kiedy jest zamknięta, można w niej przenosić niewielkie przedmioty, czy dokumenty, ale po rozłożeniu, wraz z pasami mocującymi umieszczonymi na przedzie, tworzy się w wygodny pokrowiec na sztucer. Przystosowana przenosić każdy rodzaj broni, gdyż kieszeń mieści się albo jej część broni, albo jedynie kolba: to rozwiązanie sprawia, że luneta zostaje poza plecakiem i nie zmieni swego położenia.
Pakowna komora główna, może zmieścić do 18 litrów. Po bokach znajdują się kieszenie siatkowe, w które można wsunąć bidon, czy termos. Plecak uzbrojony jest też do instalacji bukłaka, czyli rurkę, dzięki której można gasić pragnienie bez potrzeby wyjmowania z plecaka czy zdejmowania go z pleców. Na pasie piersiowym zainstalowano jeszcze jedno udogodnienie, czyli alarm dźwiękowy – w przypadku niefortunnego zdarzenia myśliwy może z niego wezwać pomoc. Wszystkie pasy odciążają znacznie ramiona, zatem nawet duże obciążenie nie spowoduje utraty komfortu, gdyż ciężkość zostanie rozproszony. Nie mniej jednak plecak dedykowany jest przede wszystkim do niewielkich ładunków, w postaci drugiego śniadania, termosu, peleryny przeciwdeszczowej, nabojów, oraz niezbędnych dokumentów. fraya.pl

You may also like

Comments

Comments are closed.