Budownictwo

Jak najlepiej zagospodarować małą przestrzeń w domu

0

Wiele osób zastanawia się, czy niewielkich rozmiarów mieszkanie może zostać zaaranżowane w sposób funkcjonalny i ciekawy? Niektórym wydaje się, że w małym domu lub w kawalerce trudno stworzyć modny i wygodny wystrój wnętrza. Jednak nic bardziej mylnego. Dzięki zastosowaniu kilku prostych trików pokażemy, w jaki sposób można zagospodarować małą przestrzeń w domu, tak aby prezentowała się ciekawie i stała się przytulnym miejscem.

Nowoczesne zestawy mebli do sypialni oraz do innych pomieszczeń

Niektórzy uważają, że w sypialni może stać tylko łóżko, toaletka i stolik nocny. To duży błąd. Warto tu również wstawić szafę na ubrania, jeżeli się zmieści, a jeśli nie, to i tak należy wykorzystać każdy możliwy centymetr wolnego miejsca. Dobrym pomysłem w takiej sytuacji okazują się regały do sypialni, na których można umieścić rozmaite przedmioty. Warto wybierać takie regały, które będą sięgały wysoko, prawie do sufitu.

Na górnych półkach można umieścić rzadko używane rzeczy, a na środku oraz na dolnych te, po które sięgamy najczęściej. Regał z półkami zarówno otwarty, jak i zamknięty to jeden z najbardziej praktycznych mebli. Warto go wstawić również do innych pomieszczeń, między innymi do salonu, pokoju dziennego, holu, korytarza, gabinetu, a także pokoju dziecięcego.

Kupując zestawy mebli do sypialni, można skorzystać z kompletów modułowych na wymiar lub wybrać pojedyncze elementy. Często to sypialnia jest tym miejscem, które okazuje się najmniej praktycznie zagospodarowane. W celu zdobycia więcej miejsca do przechowywania rzeczy należy wybierać łóżko z szufladami, w których można schować pościele, ręczniki, kołdry, poduszki i koce. Jeśli chodzi o stolik nocny, to warto zastąpić go malutką szafką z szufladami, w których zostaną schowane różne przedmioty. To właśnie świadome i przemyślane decyzje sprawiają, że niewielkie wnętrza są praktyczne, funkcjonalne, a także eleganckie.

O czym należy pamiętać rozpoczynając zagospodarowywanie małego pomieszczenia

Planując aranżację niewielkich wnętrz, warto najpierw zmierzyć ich powierzchnię. Znając rozmiary pomieszczenia, które ma zostać zaaranżowane, można z łatwością dobrać odpowiedniej wielkości zestaw mebli. Wówczas nie ma ryzyka, że zostaną wybrane zbyt duże elementy wyposażenia, więc takie, które zagracą całe wnętrze. Jeśli chodzi o wyposażenie do małych pomieszczeń, to można skorzystać z szerokiej oferty sklepu Marmex Meble. Tu znajdują się meble wpisujące się w estetykę wielu współczesnych aranżacji.

W małych wnętrzach należy dobierać jasne kolory mebli i ścian, delikatne firanki, a przede wszystkim zadbać o wystarczającą ilość światła. Praktycznym rozwiązaniem okazuje się wybór mebli rozkładanych. Kanapa może zostać wykorzystana jako łóżko do spania w niewielkiej kawalerce, pojemna szafa ubraniowa pomieści produkty tekstylne całej rodziny, a składane blaty w kuchni pozwolą zaoszczędzić sporo cennego miejsca.

Do małych mieszkań i domów warto kupować stoły rozkładane, a gdy przyjadą goście, mebel wystarczy tylko rozłożyć. Reasumując, zagospodarowanie małej przestrzeni w domu to proste zadanie, wystarczy pamiętać o wspomnianych trikach i dokonywać przemyślanych zakupów.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Budownictwo