Technologia

Jak dezynfekować ubrania w domu? Technologia przychodzi z pomocą.

0

Sanityzacja odzieży jest skutecznym środkiem zwalczania koronawirusa, a w tym zadaniu para wodna będzie naszym wielkim sprzymierzeńcem.
Jeśli chodzi o zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa, konieczne są wszelkie środki ostrożności. Od pewnego czasu przyzwyczailiśmy się do wprowadzania nowych nawyków w naszym codziennym życiu: noszenia maseczki, sprzątania zakupów po powrocie z supermarketu, czyszczenia podeszew butów po powrocie do domu i dezynfekcji ubrań na koniec dnia.
To ostatnie jest szczególnie skutecznym środkiem, który pomaga powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, ale dlaczego jest to tak konieczne i jak można to zrobić prawidłowo? Po pierwsze, ważne jest, aby dezynfekować ubrania, aby wyeliminować możliwość pozostania na nich wirusa i przeniesienia go na inne powierzchnie, takie jak sofa, łóżko czy stół. Ponadto, biorąc pod uwagę zalecenie WHO, aby kaszleć lub kichać w łokieć, lub przedramię, dezynfekcja naszych ubrań jest szczególnie ważna.

Jak dezynfekować ubrania w domu?

Kiedy już zrozumieliśmy, jak ważna jest dezynfekcja ubrań i innych tekstyliów (nie możemy zapomnieć o pościeli, obrusach, ręcznikach, ręcznikach kuchennych), zadajemy sobie pytanie, jak robić to prawidłowo.
Pranie ubrań w wysokich temperaturach pozwoli nam zapewnić, że koronawirus zniknie z naszych ubrań. Dla tych tkanin, które na to pozwalają, idealna temperatura prania to 60ºC.
Co zrobić z ubraniami, które powinny być prane na zimno? Możemy dodać kilka mililitrów octu (lub innego środka dezynfekującego) do pojemnika na płyn do płukania tkanin. W każdym razie zaleca się, aby powiesić odzież do wyschnięcia na słońcu i powietrzu, a w żadnym wypadku nie potrząsać ubraniami przed ich umyciem, ponieważ może to spowodować rozprzestrzenianie się wirusów na inne powierzchnie.
W zadaniu dezynfekcji odzieży szczególnie ważny jest jeden element: para wodna, która pomoże nam skutecznie i w ciągu kilku minut wyeliminować wirusa. Dlatego nasze żelazko lub centrum prasujące stanie się naszym najlepszym narzędziem do walki z koronawirusem.

Dlaczego prasowanie pomaga w walce z koronawirusem?

Parowanie i prasowanie ubrań pozwala na poddanie ich działaniu wysokiej temperatury przez dłuższy czas, co zapewnia zniknięcie wirusa. Ciepło wytwarzane podczas procesu prasowania “pomaga wyeliminować wszelkie wirusy, które mogą pozostać w ubraniach”, zarówno w najbardziej widocznych częściach odzieży, jak i w jej fałdach czy obszarach wewnętrznych. Ponadto prasowanie jest wygodnym i szybkim sposobem na dezynfekcję tekstyliów.
W tym kontekście centrum prasujące będzie naszym wielkim sprzymierzeńcem, ponieważ z jednej strony wytwarza ono parę pod większym ciśnieniem i w sposób bardziej ciągły niż zwykłe żelazko. Dodatkowo jego zbiornik ma większą pojemność niż zwykłe żelazko, co pozwala nam na wyprasowanie większej ilości ubrań za jednym razem.

You may also like

Comments

Comments are closed.