Budownictwo

Ile kosztują rolety wewnętrzne ??

0

Rolety wewnętrzne są najpopularniejszym sposobem ochrony mieszkania lub budynku firmowego przed nadmiernym nasłonecznieniem i nagrzewaniem. Wiele osób, które pierwszy raz decydują się na taki produkt, zastanawia się nad tym, jaki jest koszt rolety wewnętrznej oraz od czego zależy jej cena.

Od czego zależą koszty rolety wewnętrznej?

Cena za roletę wewnętrzną uzależniona jest od wielu różnych czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście w wielkość. Im większe okno, tym większa będzie roleta. Trzeba do niej zastosować więcej materiału, co powoduje, że cena rośnie.Rodzaj materiału w rolecie to kolejny czynnik, który wpływa na jej koszt. Najczęściej bywa do tak, że im większe zaciemnienie, tym większa jest cena. Kolejną kwestią jest także kolor, ponieważ w praktyce okazuje się, że te ciemne tkaniny z dodatkową warstwą podgumowania są nieco droższe niż jasne modele. Sam wzór również ma znaczenie co do ceny, ponieważ te wzorzyste lub wielobarwne kosztują więcej niż jednokolorowe i jednolite.Indywidualna personalizacja rolety wewnętrznej także ma wpływ na ostateczny koszt. W większości sklepów możemy zamówić produkt dopasowany do standardowych okien, ale w domach jednorodzinnych oraz budynkach użyteczności publicznej mogą występować niestandardowe rozmiary okien, więc w takim przypadku trzeba zamówić roletę na wymiar, co przekłada się na wyższy koszt.

Co jeszcze wpływa na ostateczną cenę rolety wewnętrznej?

Sklepy zajmujące się sprzedażą rolet wewnętrznych posiadają w swojej ofercie różnego rodzaju modele takich produktów.Najpopularniejsze są rolety dzień i noc, które charakteryzują się nowoczesnym wyglądem i zbudowane są z naprzemiennych pasów jasnych i ciemnych. Pozwala to precyzyjnie kontrolować przepływ światła do pomieszczenia. Za taki model trzeba zapłacić około 20 zł.Rolety w 100% zaciemniające oraz termoizolacyjne z podgumową powierzchnią zamówimy już za około 22 zł. Mini rolety, które cechują się wysoką jakością i łatwym montażem są najtańsze, ponieważ kosztują około 14 zł.Na ostateczną cenę rolety wewnętrznej może mieć także wpływ dobór dodatkowych akcesoriów. Można do osłon okiennych zamówić specjalne haczyki montażowe, płytki, napinacze łańcuszka albo elektroniczny mechanizm sterujący.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Budownictwo