Budownictwo

Funkcjonalne i wygodne mieszkanie w 5 krokach

0

Podstawą dobrej aranżacji wnętrz jest odpowiednia aranżacja dziennych i nocnych stref funkcjonalnych. Podział na część dzienną i nocną wynika z odmiennego użytkowania poszczególnych pomieszczeń przez mieszkańców domu. Najczęściej korzystamy z części dziennej, spędzamy czas w większym gronie, oprócz domowników często pojawiają się inni członkowie rodziny i znajomi. Część dzienna składa się zazwyczaj z kuchni z jadalnią, pokoju dziennego, oddzielnej toalety i opcjonalnie gabinetu. Strefa nocna to zdecydowanie bardziej prywatna część. Tu odpoczywamy, kąpiemy się i śpimy. Strefa nocna powinna obejmować sypialnię, łazienkę i garderobę.

Dobrze zaprojektowana sypialnia

Sypialnia to miejsce relaksu. Powinna odpowiadać naszym gustom i potrzebom. Układ i dodatki powinny odpowiadać naszym potrzebom. W zależności od stylu możemy zaprojektować wnętrze w sposób klasyczny lub podążać za aktualnymi trendami. Urządzając sypialnię, nie powinniśmy jednak zapominać o zasadach ergonomii i dostosowywać meble i dodatki tak, abyśmy mogli swobodnie wypoczywać i przechowywać niezbędne rzeczy. 

Wybór łóżka do sypialni jest kluczem do układu tego pokoju. Wielkość łóżka zależy od tego, czy urządzasz sypialnię dla singla, czy dla pary: 

  • Łóżko o szerokości od 80 cm do 140 cm to łóżko pojedyncze. 
  • Modele o szerokości 160 centymetrów – 180 centymetrów, a czasem nawet 200 cm to łóżka podwójne.

Nawet mały salon z kuchnią może być funkcjonalny

Mieszkania o niewielkiej powierzchni często są trudne do urządzenia. Wiele osób decyduje się na połączenie salonu z kuchnią. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie przestrzeni jadalnianej. W połączonych pomieszczeniach przestrzeń wypoczynkowa i kuchenna zazwyczaj pozostają nieodgrodzone. 

Sposobem na ich oddzielenie i uzyskanie prywatnej strefy relaksu są drzwi przesuwne. Ich zaletą jest możliwość otwarcia w taki sposób, aby przejście pozostawało całkowicie wolne. Dzięki odpowiedniemu zamontowaniu mogą pozostawać ukryte w ścianie. 

Innym ciekawym pomysłem na funkcjonalne zagospodarowanie przestrzeni będzie wyspa kuchenna. Oprócz funkcji blatu kuchennego może pełnić zadanie jadalnianego stołu. W sklepach można odnaleźć krzesła, które doskonale dopasują się do wyspy. Po zakończeniu posiłku łatwo schować je pod blatem.

Korzystając z nowoczesnych rozwiązań można bez problemu ciekawie i wygodnie zaaranżować salon z aneksem kuchennym. Stworzenie odpowiedniego projektu nie powinno stanowić wyzwania.

Praktyczny i bezpieczny pokój dziecięcy

Urządzanie pokoju dziecięcego często stwarza nam wiele problemów. Często dochodzi do konfliktu interesów między potrzebami naszych najmłodszych i praktycznymi troskami a ich bezpieczeństwem. Jak praktycznie i bezpiecznie umeblować pokój dziecięcy i spełnić oczekiwania przyszłego mieszkańca. Projektując pokój dziecięcy, już na samym początku warto wybrać motyw przewodni lub dominujący kolor aranżacji.

Popraw swój komfort wyposażając mieszkanie w rolety zewnętrzne

Rolety są jednym z tych dodatków przy wykończeniach wnętrz, które są najbardziej rozchwytywane wśród klientów. Dotyczy to zarówno rolet wewnętrznych, jak i tych zewnętrznych. Ze względu na zapotrzebowanie zainteresowanych produkcja rolet, jakimi są rolety zewnętrzne, rozwinęła się na masową skalę.

Jakie zatem wybrać rolety zewnętrze? Na co zwrócić uwagę? Skupmy się i przyjrzyjmy tradycyjnemu modelowi rolet zewnętrznych. Tego rodzaju rolety zapewnią nam przede wszystkim całkowitą i szczelną osłonę przed promieniami słonecznymi, ale także osłonią nasze mieszkanie przed docierającymi hałasami i nieprzyjemnymi dźwiękami z zewnątrz. Mimo zalet trzeba także wspomnieć o jednej bardzo ważnej wadzie takich rolet. Czasami płaszcz takich rolet jest zrobiony z plastikowych lub aluminiowych tak zwanych lamelek i niekiedy mogą one przepuszczać nieco światła słonecznego, nawet wtedy, gdy płaszcz jest zasunięty w całości. Dlatego też podczas zakupu, postawmy na sprawdzonych producentów, oferujących produkty najwyższej jakości.

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Budownictwo