Podróże

Czy wejście na Giewont jest trudne?

0

Czy wejście na Giewont jest trudne? Jeżeli zadałeś sobie to pytanie, najprawdopodobniej w najbliższym czasie zamierzasz zdobyć ten popularny szczyt polskich Tatr. No i świetnie. Jest to na pewno dobry wybór dla tych, którzy nie mają jeszcze aż tak dużego doświadczenia ze wspinaczką, a chcieliby przetestować swoje siły na łańcuchach. Giewont może być takim symbolicznym początkiem prawdziwej górskiej przygody. A nawet jeśli nigdy wcześniej nie chodziłeś po wyższych górach, powinieneś bez problemu sobie z nim poradzić.

Mimo wszystko zawsze warto zachować zdrowy rozsądek. Wejście na Giewont nie jest trudne i osobie z dobrą kondycją może zająć nawet mniej niż dwie godziny, jednakże to nie oznacza, że możesz udać się w góry w lekkich sandałkach czy tenisówkach na cienkiej podeszwie. Niestety tak ubranych turystów w Tatrach nie brakuje. Na pewno sam spotkasz ich na szlaku, ale to nie znaczy, że powinieneś brać z nich przykład. Dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych. W góry zawsze wybieraj się w odpowiednim obuwiu, najlepiej nieco wyższym, które przykryje kostkę i ją ustabilizuje, chroniąc przed zwichnięciem. Zadbaj też o dobrą odzież. Z całą pewnością przyda ci się jakaś cienka kurtka przeciwdeszczowa na wypadek nagłej zmiany pogody i oberwania chmury. Gdy już wszystko będziesz mieć gotowe, ruszaj w góry. Najlepiej zaplanuj wycieczkę na wczesną godzinę poranną i udaj się na Giewont w środku tygodnia, gdyż na weekendy i w godzinach południowych na szlakach panuje tak duży tłok, że aż robi się od niego niebezpiecznie. Znacznie przyjemniej wędruje się zresztą po cichych i spokojnych szlakach. Możesz więc ruszyć na szczyt nawet o szóstej rano. Ta godzina powinna być idealna na wyprawę.

A gdy już zakończyć swoją wędrówkę z powodzeniem, koniecznie odwiedź jeszcze samo Zakopane, które jest przecież stolicą naszych pięknych polskich Tatr. To miasto potrafi każdego oczarować, zwłaszcza gdy wyjdzie się poza obszar samych Krupówek. Nie ograniczaj się zatem do odwiedzania wyłącznie tych najpopularniejszych miejsc. Zajrzyj czasem tam, gdzie nikt się nie wybiera, a być może odkryjesz nowe rejony Zakopanego.

You may also like

Comments

Comments are closed.