Otyłość została zakwalifikowana, jako choroba cywilizacyjna. Chociaż w dzisiejszych czasach mamy dużą wiedzę na temat wpływu jedzenia na nasze zdrowie i samopoczucie, to trudno nie ulec pokusie, jeżeli w sklepach jest tak dużo śmieciowego jedzenia. Otyłość to nie tylko nadprogramowe kilogramy, ale także inne dolegliwości, jedną z nich są zaburzenia erekcji.

Zdrowa dieta to podstawa
Z badań prowadzonych przez doc. Pawła Bogdańskiego na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu, wynika, że aż 8 na 10 badanych pacjentów mających problemy z potencją miało nadwagę. Niestety otyłość może powodować impotencję oraz zaburzenia erekcji. Tak, więc jeżeli chcemy cieszyć się z udanego życia seksualnego, warto zmienić nawyki żywieniowe na zdrowsze. Dzięki temu nie tylko można odzyskać sprawność w łóżku, bo zdrowa dieta wpłynie na wszystkie aspekty naszego życia bardzo pozytywnie. Będziemy cieszyć się lepszym samopoczuciem i będziemy się sobie bardziej podobać, wzrośnie nasza pewność siebie.

Co warto jeszcze wziąć pod uwagę?
W przypadku dużej otyłości, jedynym rozwiązaniem jest współpraca z doświadczonym lekarzem. Oczywiście można próbować chudnąć na własną rękę, na przykład zmieniając dietę i regularnie ćwicząc, jeżeli jednak takie działania nie przynoszą zadowalających rezultatów, warto udać się na konsultację. Należy odstawiać wszelkiego rodzaju używki takie jak papierosy, narkotyki czy alkohol.