Seks to bardzo ważna strefa w naszym życiu, dlatego należy o nią dbać i nie dopuścić do sytuacji, że nie będziemy w stanie zaspokoić siebie oraz partnerki. Obecnie coraz więcej mężczyzn ma problemy z potencją, choć oczywiście nie każdy się do tego przyznaje. Czynniki powstawania takich kłopotów mogą być różne, jednak zdrowa dieta, na pewno wpłynie pozytywnie na tę sytuację.

Co jeść na potencję?
Problemy z erekcją mogą być wywołane przez szereg czynników, które mają zróżnicowaną naturę, niemniej jednak dieta jest bardzo ważna, aby móc cieszyć się dobrym zdrowiem oraz udanym pożyciem seksualnym. Zaburzenia mogą pojawić się przez choroby takie jak nadciśnienie, cukrzyca, miażdżyca, mogą mieć także podłoże emocjonalne. Niekiedy są konsekwencją niedoboru odpowiednich substancji uniemożliwiających osiągnięcie przez mężczyznę erekcji. Bardzo często wystarczy zmiana diety na zdrowszą i zaburzenia erekcji ustępują. A więc, co jeść, żeby cieszyć się z dobrego seksu?

Dieta na poprawę erekcji powinna zawierać takie produkty spożywcze, jak ciemne pieczywo, chude mięso, owoce morza, orzechy, jaja, sery podpuszczkowe, otręby, kaszę gryczaną. W tym wypadku kluczowe znaczenie ma cynk, którego niedobory można uzupełnić jedząc chude mięso. Należy wzbogacić swoją dietę także w warzywa takiej jak biała kapusta, pomidory, szpinak, suszone morele, nasiona słonecznika, rośliny strączkowe itp. Komponując dietę wybierajmy wyłącznie te produkty, które lubimy, nie chodzi bowiem o to, aby jeść to, co nam nie smakuje.