HOT NEWS
III OFF-ROADOWY DZIE:
News 2: SPOTYKAMY SIĘ W NIEDZIELĘ O 11.00
News 1: PARKING CASTORAMY
News: WITAMY NA NASZEJ NOWEJ STRONIE INTERNETOWEJ.

Prośbą o pomoc dla ośrodka

UWAGA

 Witam wszystkich.
Zwróciła się do nas pani Sylwia z prośbą o pomoc dla ośrodka i jej wychowanków z Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym - Ośrodek Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczy w Chorzowie. Sprawa polega na tym, aby zrobić porządek w naszych mieszkaniach i dostarczyć niepotrzebne, ale w dobrym stanie maskotki, gry planszowe czy inne zabawki, których Wasze dzieciaki już nie używają do codziennej zabawy. Zostaną one przekazane 3 czerwca 2008 r. Pani Sylwii i dzieciakom z Ośrodka.

Druga sprawa - Potrzebujemy 2 wózki aby w przyszłym tygodniu pojechać nimi do Ośrodka do Chorzowa w godzinach od 11.00 - 13.00. W grę wchodzą tylko dni robocze. Jest to część programu mającego przywrócić dzieciakom normalność i wiarę w siebie. Wyjazd jak i cała zbiórka jest całkowicie dobrowolna a sprawę traktujemy całkowicie charytatywnie. Wszelkie uzbierane przez Was zabawki i inne przedmioty będziemy zbierać na terenie Myjni Samochodowej w Katowicach przy ul. Ludwika 35 lub pod Stalowym Namiotem oraz w trakcie trwania HOŁDY JEEP.
http://www.orew-chorzow.pl

więcej info na forum  

CZASTKA MNIE DLA CIEBIE 

      Towarzysząc naszym podopiecznym w ich wędrówce przez życie, wielokrotnie wychodziliśmy poza placówkę, aby umożliwić im kontakt ze zdrowymi rówieśnikami. Tym razem postanowiliśmy  pójść nieco dalej, nawiązaliśmy współpracę z Hospicjum dla Dzieci w Mysłowicach. Nasi podopieczni wystąpili w roli kolegów od serca, którzy mimo własnych ograniczeń, mogą dać radość nieuleczalnie chorym rówieśnikom. To spotkanie zapoczątkowało akcję „Cząstka mnie dla Ciebie…”. Oficjalne rozpoczęcie akcji ogłoszone zostało podczas „Świątecznego Spotkania z Aniołami”.

      Pierwsze spotkanie podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Chorzowie z nieuleczalnie chorymi rówieśnikami z mysłowickiego Hospicjum, budziło w nas wiele obaw. Czy nasze dzieci sprostają temu wyzwaniu?, czy będą umiały się odnaleźć w nowej dla nich sytuacji?. Dzieciaki spisały się rewelacyjnie. Dzięki swojej otwartości i wielkiemu sercu, bardzo szybko zjednały sobie sympatię, zarówno chorych rówieśników jak i całego personelu hospicjum. Zawiązały się trwałe przyjaźnie, zwłaszcza z 15-letnim Sebastianem, u którego lekarze 5 lat temu wykryli guza mózgu. Z miesiąca na miesiąc stan zdrowia Sebastiana pogarsza się, niewiadomo ile czasu mu jeszcze zostało. Chłopak cały czas walczy, ma nadzieję że znów kiedyś stanie na własnych nogach. Mimo ciężkiej choroby z jego twarzy nie zniknął uśmiech, nie zatracił pogody ducha i jak na prawdziwego mężczyznę przystało wciąż kokietuje swoje koleżanki, ostatnio do gustu bardzo przypadła mu Kinga -  podopieczna z naszego Ośrodka – o którą stale wypytuje. Największym marzeniem Sebastiana jest zdalnie sterowany samochód wyścigowy. 

Spotkanie z młodymi pacjentami Hospicjum Cordis uświadomiło nam jak kruche jest ludzkie życie i jak niewiele trzeba by sprawić komuś radość, by dać nadzieję.

      Rozpoczęta w ubiegłym roku (w grudniu) akcja, jest stale kontynuowana, nie był to jednorazowy akt dobrej woli. W lutym z okazji Światowego Dnia Chorych podopieczni chorzowskiego OREW po raz kolejny odwiedzili swoich ciężko chorych przyjaciół z mysłowickiego Hospicjum. Do zainicjowanej przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Chorzowie akcji, przyłączyły się również uczennice z ZST nr 2 w Chorzowie, które specjalnie dla dzieciaków z hospicjum zorganizowały na terenie swojej szkoły zbiórkę zabawek.  

      Co rok na nowotwory zapada w naszym kraju ok. 1200 dzieci. Dla 70% z nich jest szansa na wyleczenie, niestety dla pozostałych 30% rokowania nie są pomyślne. W tym oceanie nieszczęścia jest jednak mała wysepka nadziei, a jest nią mysłowickie hospicjum Cordis. Hospicjum, w którym zdarzają się małe cuda. Dwoje z dzieci, pozostających pod opieką tej palcówki,  pokonało chorobę nowotworową, dziś pracują jako wolontariusze, dając nadzieję innym chorym. Drogę to tej wyspy odnaleźli nasi podopieczni, teraz pragniemy ją wskazać wszystkim ludziom wielkiego serca. Tak niewiele trzeba, aby spełnić dziecięce marzenia, marzenia, na których realizację pozostało tak niewiele czasu.  

Patronat nad akcją „Cząstka mnie dla Ciebie” objął Prezydent Chorzowa Marek Kopel.  

                                    Podopieczni i pracownicy OREW Chorzów